Președintele PNL Brăila, deputatul Alexandru Popa, anunta ca a fost semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Modernizare drumuri de interes local în comuna Scorțaru Nou, județul Brăila“, un contract în valoare de 8.000.000 lei
Popa informează într-un comunicat de presă că finanțarea va fi asigurată prin Programul Anghel Saligny, care este unul asumat integral de PNL.
“Am fost astăzi alături de primarul comunei Scorțaru Nou, Nicuşor Vasilache, la București, la Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, unde a fost semnat contractul de finanțare pentru proiectul „Modernizare drumuri de interes local în comuna Scorțaru Nou, județul Brăila“, în valoare de 8.000.000 lei. Finanțarea va fi asigurată prin Programul Anghel Saligny, care este unul asumat integral de PNL.
Sunt foarte mulțumit de faptul că primarii liberali sunt implicați în realizarea de proiecte și atragerea de fonduri din programe naționale sau finanțări europene, pentru a rezolva cât mai multe dintre problemele comunităților pe care le conduc.Voi fi mereu alături de ei când este vorba despre aceste proiecte și-i voi sprijini cu tot ce stă în puterile mele, în calitate de parlamentar”, a transmis deputatul PNL, Alexandru Popa.
