18.9 C
Brăila
marți, septembrie 26, 2023
AcasăEvenimentAlex Popa da din nou lovitura / Inca un primar trece in...

Alex Popa da din nou lovitura / Inca un primar trece in tabara PNL

Se strange latul in jurul PSD. Inca un primar pleaca din aranjamentul PSD-PMP, Iulian Chiriac dovedind ca nu poate gestiona alianta locala cu fostul partid al lui Traian Basescu. Practic, primarul comunei Racovita, Tudorel Gisca, a trecut cu arme si bagaje la PNL, marind considerabil numarul celor care parasesc “ciuma rosie”.

Intrebat despre motivele care l-au determinat sa ia aceasta decizie, Gasca a declarat:

Am incredere in domnul presedinte Popa, motiv pentru care simpatizez cu PNL, pentru ca nu pot trece acum la partid (in acest caz isi poate pierde mandatul – n.r.). Sunt convins ca domnul Popa aduce un suflu nou in politica braileana si ii indemn si pe alti primari sa imi urmeze exemplul“.

Precizam ca in 2020, Tudorel Gisca a candidat la primarie din partea PMP si a obtinut 53,41 la suta, dublu fata de candidatul PSD Ion Margarit, care a luat doar 24,37 la suta din voturile alegatorilor din comuna Racovita, judetul Braila.

RELATED ARTICLES

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -https://cciabr.rohttps://cciabr.rohttps://cciabr.rohttps://cciabr.ro
- Advertisement -https://braila.postliceala.rohttps://braila.postliceala.rohttps://braila.postliceala.rohttps://braila.postliceala.ro

Most Popular

Comentarii recente